10 найкращих онлайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою.

Бібліотека українсько їлітератури “УкрЛіб”

http://www.ukrlib.com.ua/

Онлайн-бібліотекаУкрЛіббула заснована на зламітисячоліть - в далекому 2000-му році. Сьогодні вона позиціонує себе як найбільша в інтернетіелектроннабібліотекаукраїнськоїлітератури. За допомогоюцього проекту засновникинамагаютьсяпопуляризуватиукраїнськумову і культуру та плекатилюбов до рідноїлітературиновимпоколінням.

У бібліотеці є кількаосновнихрозділів, це “Українськалітература”, “Світовалітература”, “Навчання”, “Літературознавство” та “Матеріалиросійською”. У свою чергулітературнірозділимаютьпідрозділи “Сучасналітература”, “Народна творчість”, “Біографії” та “Критичністатті”.

На головнійсторінцівказано “Книгу дня”, яку бібліотекапропонуєпочитати у цей день та розділ “Видатнідіячіукраїнськоїлітератури”, де можнаознайомитись з біографіею та найкращимитворамиукраїнськихписьменників. Такожможнапоцікавитись, якісаме книжки зараз читаютьіншівідвідувачіУкрЛібу. Для цього треба перейти до розділу “Рейтинг творів”, де вказані твори дня, найбільшпопулярні книжки та останнінадходження до бібліотеки.

Книжки можначитатибезпосередньо на сайті, абозавантажити в найбільшприйнятномуформаті: DOCX, RTF, HTML, EPUB, MOBI, PDF.

Українськаелектроннабібліотека “Libruk”

https://libruk.com.ua/

На ресурсіLibrukзібранорізні за жанром твори українськихписьменників-класиків та сучаснихавторів. Всі книжки поділені на два великих розділи - українськалітература та світовібестселери. Такожіснуєможливістьзавантажити на Librukсвої твори, що без сумнівусподобається молодим українським авторам. На головнійсторінціприсутнійповнийперелікавторів, алфавітний каталог та такийнезвичнийінструментпошуку, як “Автори за місцемнародження”. В цьомурежиміавторівкнижокможнарозшукувати на мапіУкраїни. Також для знайомства з життєвим та творчим шляхом письменниківУкраїни на ресурсівикладеніїхскороченібіографіі. Всі книжки доступні у найбільшпопулярнихелектронних форматах FB2, EPUB та MOBI. Останній формат включено у бібліотеку через те, щоелектронні книжки AmazonKindleкористуються широкою популярністю в Україні через гарнеспіввідношенняціна/якість. Деякі книжки можнаскачатиу форматах PDF або DJVU, якібільшепідходять для читання на настільномукомпьютеріабопланшеті. Окрімцього, книжки можначитати за допомогоюінтегрованої онлайн-читалки, яка дозволяєналаштуватипід себе відображення тексту та запам'ятовуєостаннюпрочитанусторінку.

Книжковебратерство “Флібуста”

http://flibusta.is/stat/lang/uk

КнижковебратерствоФлібуста - це одна з найбільших онлайн-бібліотек в Інтернеті. Цей ресурс спеціалізується на російськомовних книжках, але на йогосторінкахможназнайти книги будь-якого жанру на всіхєвропейсьскихмовах, включаючиукраїнську. Всього на Флібусті 350 тисячкнижокбільшніж 130 тисячавторів, при цьомумайже 5 тисяч з них українськоюмовою. Щобвідшукати книжки українськоюмовоюпотрібноскористатисявідповіднимрозділом, абовказати при пошуку код “uk” в параметрі “мова”.ГоловнаперевагаФлібусти в порівнянні з іншими онлайн-бібліотекамиполягає в тому, що на їїсторінкахприсутнінайновіші книжки. До кожного тома додається фото обкладинки, оцінки та коментарі тих, хтовже прочитав книжку. Знайтищосьцікаведопоможерозширенийпошук та численні рейтинги, до яких включено “Книжки дня”, “Книжки тижня”, а також “Найпопулярніші книжки”, “Найпопулярнішіавтори” та “Книжки, щоотрималинайбільшеоцінок”.

Електроннабібліотека “Українськалітература”

http://ukrclassic.com.ua

Електроннабібліотека “Українськалітература” оріентована на студентів, школярів та будь-якихпоціновувачівукраїнськоїлітератури. На цьомуресурсі є можливістьотримативільний доступ до кращихтворівкласичноїукраїнськоїлітератури, з якимизазвичайпочинаютьзнайомствоще в школі.Длязручноїроботи з матеріалами сайту всіписьменникиструктуровані за алфавітнимпокажчиком. Вибравшипотрібного автора читачувідкриєтьсясторінказі списком усіхнеобхіднихматеріалів, щовідносяться до цьогописьменника. В цей список входять детальна і скороченабіографії, твори, скорочені твори та перекази, аналіз і характеристики книжок та шкільні твори. Цейперелікдопоможеповторитиранішепрочитану книжку, підготуватися до ЗНО, абошвидшевиконатидомашнєзавдання.Всі книжки електронноїбібліотеки “Українськалітература” можначитати прямо на сайті, абозавантажити в один клік в форматах DOCX, FB2, PDF, DJVU для читання на мобільномутелефоні, планшетіабоелектроннійкнизі.Окремовідзначимопідрозділ “ЗНО 2017”, в якомузібраніавтори та їхні твори, яківключені у програмуЗовнішньогонезалежногооцінювання з українськоїлітератури 2017-го року. Учнізможутьзнайти там аналізикнижок, характеристики, скороченіваріантитворів, теоріюлітератури, а такожпрограму ЗНО 2017.

Українська та зарубіжналітератураукраїнськоюмовою “ShiftLibrary CMS”

http://lib.shiftcms.net/

Метою діяльностіцієюелектронноїбібліотеки є поширення і популяризаціяукраїномовнихтворівсередчитачів. Особливаувагаприділяється книжкам нерадянськогоперіоду, щовидавалисьукраїнськоюдіаспорою, а такожвиданнямостанніхроків. Пріоритетнимзавданнямбібліотеки є наданнячитачамелектронних книг в повномуобсязі та забезпеченняшколярів і студентівукраїномовнимматеріалом, який вони вивчають за програмаминавчальнихзакладів. Всі книги бібліотекизгруповані за наступними жанрами: Гумор, Детективи і Трилери, Дитячалітература, Довідковалітература, Документальна література, Домоведення (Дім і сім'я), Комп'ютери та Інтернет, Любовніромани, Наука, Освіта, Поезія, Драматургія, Пригоди, Проза, Релігія і духовність, Старовинналітература, Фантастика. На думку творців ресурсу компактність, зручність та унівесальністьелектроннихтекстівяскраводоводять, що в електронної книги великемайбутнє і українці просто зобов'язанійти в ногу з часом. Саме тому вони намагаютьсязабезпечитизручнекористування і доступ до вмістусвоєїелектронноїбібліотекиусімаможливими способами.

ЕлектроннабібліотекаНаціональноїбібліотекиУкраїни для дітей

http://www.chl.kiev.ua/elibrary/

У фондіНаціональноїбібліотекиУкраїни для дітей є багатокнижок, якізбереглися в країні у одиночнихпримірниках і зберігаються у зібраннірідкісних і ціннихвидань. Деякі з них являють собою справжнішедеврикнижковоїкультуриперіодудругоїполовини XIX – першоїполовини XX століття, є й малотиражніцікавінауковідослідження, якіможуть стати у нагодісучаснимвченим. Доступ до цихкнижокмаютьлишеокремідослідники: книгознавці, мистецтвознавці, літературознавці, художники та видавці. Тому основною метою проекту “Електроннабібліотека НБУ для дітей” є ознайомлення широкого загалуізкращимизразкамизібраннябібліотеки в межах існуючогозаконодавства з авторського права. В планах проекту включення у електроннубібліотекусучаснихкнижок, що стане можливимпіслядосягненнявідповіднихдомовленостей з авторами та видавництвами.

Дитячапублічна онлайн-бібліотека “Читанка”

http://chytanka.com.ua/

Дитячапублічна онлайн-бібліотека "Читанка" спеціалізується на україномовнихілюстрованих книжках. Автори проекту скануютьстарідитячі книжки з малюнками для того, щобподілитися ними з сучаснимидітьми. Щобзнайтипотрібну книжку вартоскористатисяавторським, алфавітнимабосистематичним каталогом. В перших двух розділах книжки розташовані за автором чинайменуванням, а в другому вонизгруповані по наступнихрозділах: “Зарубіжні”, “Українські”, “Дитячі”, “Пізнавальні”, “Повість”, “Оповідання”, “Казки”, “П`єси”, “Віршовані твори”, “Гумор”, “Журнали”, “Підручники” і т.д. Всі книжки в "Читанці" можназавантажити в єдиномуформаті DJVU, тому їхможливочитатитільки на планшетах чирідерах, якіпідтримуютьцей стандарт електроннихкнижок.

Магазин електронних книг Bookland

http://www.bookland.com/

Як зрозуміло з назви, магазин електронних книг Booklandв першучергунамагаєтьсяпродатичитачу книжки, аудіокнижки, словники та периодичнівидання. Але за рахунокмонетизаціїцей ресурс має в своємурепертуарітаківидання, яківи не знайдете на сторінкахбезкоштовнихелектроннихбібліотек. Ціна на книги та журналицілкомприйнятна, до того ж в Booklandприсутній і розділ з безкоштовними книжками.

Художнялітератураукраїнськоюмовою “E-bookua.org.ua”

http://e-bookua.org.ua/

В онлайн-бібліотеці E-bookua.org.ua зібрана велика колекція книг здебільшехудожньогонапрямку. Сайт маєтакірозділи як “Класика”, “Біографії”, “Історичніромани, пригоди”, “Фантастика, фентезі”, “Детективи, боєвики”, “Любовніромани”, “Сучасна проза”, “Наука і освіта”, “Батькам і дітям”. Якщовивіддаєтеперевагу не читанню, а прослуховуваннюкнижок, то для вас на сайтіприсутнійрозділ “Аудіокниги”.

Публічнаелектроннабібліотекаукраїнськоїхудожньоїлітератури “УКРЛІТ.ORG”

http://ukrlit.org/

Публічнаелектроннабібліотекаукраїнськоїхудожньоїлітератури УКРЛІТ.ORG розпочала свою роботу ще в 2005 роцізізбіркитворівкількохавторів. Відтодібібліотекадоопрацьовувалась і наповнюваласьновими книжками. Основнимирозділамибібліотеки є українськалітература, переважнокласика, тлумачні словники, транслітерація та інші твори для школярів, студентів, вчителів та широкого загалу.

Для того, щобзнайтинеобхідний вам підручник, користуйтесьнаступними сайтами. Про авторівпідручниківви можете дізнатися у вчителів ваших дітей.

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/pidruchniki/elektronni-pidruchniki

http://pidruchnyk.com.ua/

http://www.geneza.ua/

http://portfel.info/

http://4book.org/

https://aston.te.ua/

http://www.ranok.com.ua/

https://bohdan-books.com/

Інформацію про електронніпідручникиви можете почитати за наступнимпосиланням

http://www.dxdigitals.info/2013/08/elektronni-shkilni-pidruchniki-Ukraina.html

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 878

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.